WRAP Basic ve Strong ürünlerinin Sektörde kullanılan ürünlerin tamamında olan özellikleri taşıması farklı olarak ise darbe emilim özelliği sayesinde kaportada göçük oluşumunu engellemesi, Orijinal boya yüzeyini dış etkenlere karşı koruması, Renklendirilebilirliği, tamamıyla hasarlanması veya müşteri isteği dışında sökülmesi hariç uzun yıllar kullanım kolaylığı, yüksek UV dayanımı sayesinde rengini yıllarca muhafaza etmesi, yüzey tabakasında olabilecek çizik ve sıyrıkların zımpara ve pasta yapılarak Dünya'da tek onarılabilir kaplama olması gibi avantajları nedeniyle müşterilerimizin tüm kaplama ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
WRAP! kaplama ürünleri araç orjinal boya yüzeyi ile hiçbir koşulda kimyasal reaksiyona girmez, folyo, film vb ürünler dış etkenler ısı ve güneş ışınlarının UV etkisi nedeniyle kimyasal değişikliğe uğrar ve uzun zaman kalması durumunda kimi zaman mevcut boya yüzeyi üzerinde yapışarak bütünleşirken WRAP! ürünleri tam hasar almadığı sürece kullanılabilir.
WRAP! kaplama ürünleri kaplama alt tabakasına inen hasarlar ve kullanıcının kendi isteği ile sökmesinin dışında süresiz olarak kullanılabilir.Kaplama yüzey koruyucu tabakanın altına inen hasar durumlarında ilgili parça üzerindeki kaplamanın yenilenmesi gerekir.
Araç boya kalınlık ölçümü ham kaporta yüzeyi üzerindeki kalınlığı ifade eder. Bu nedenle araç üzerinde sonradan yapılan her uygulama oluşturduğu kalınlık kadar mikron düzeyinde artış gösterir.Ancak WRAP! kaplama uygulaması öncesinde ilgili aracın tüm parçalarının kalınlık ölçümleri yapılarak araç piktograflarının olduğu form üzerinde gösterilerek bir kopyası müşteriye verilir.
WRAP! kaplama uygulaması ile kaplanan araç sahibi WRAP! servis merkezi web sayfası veya servis merkezini direkt olarak aramak suretiyle kaplamayı söktürmek için randevu almalıdır. Yapılan uygulamanın ancak yetkili WRAP! servis merkezleri ve teknik yeterliliğe sahip personeller tarafından sökülmesi gerekmektedir. Aksi halde dışarıda yapılan bilinçsiz sökme işlemleri nedeniyle aracın zarar görmesi WRAP!'in sorumluluğu dışındadır.
WRAP! kaplama uygulaması yapılan araçlara pasta ve cila uygulaması yapılabilir. Ancak pasta/cila uygulamasında işi yapanın teknik yeterliliği çok önemli olup, uygulamada polisaj makinesini yüksek devir ile aynı bölgelerde uzun süre tutması sonucunda kaplamaya vereceği hasarlar ''GARANTİ'' kapsamı dışındadır.
WRAP! kaplama çeşitleri basınçlı su ile standart şekilde yıkandığında zarar görmez.
WRAP! kaplama deniz taşıtlarında iç ve dış mekanlarda orijinal boyalı yüzeyleri korumak için kullanılır.