YÜZEY TEMİZLİĞİ PASTA&CİLA UYGULAMASI

Pasta Cila

Araç boyalı yüzeyi kullanım koşulları ve dış etkenlere bağlı olarak yıpranır. Boyanın koruyucu tabakası olan vernikte güneş ışınlarının UV etkisi nedeniyle solma, yıkamada oluşan kılcal yüzey çizikleri ve hareler oluşur. WRAP! Yüzey Temizliği ve Pasta Cila Uygulaması ile aracın boya yüzeyinde kil ile yüzey temizliği yapılarak pasta ve polisaj uygulamasından önce vernik katmanında oluşan zift, reçine vb yabancı atıklar kil ile temizlenerek pasta cila ve boya koruma yapılmaktadır.

Pasta Nedir?

Pasta aslında sıvı bir zımpara işlemi; fiziksel ve kimyasal olarak bir nevi boya çözücüdür.

Araca ilk defa boya yapıldığında ne kadar hassas davranılırsa davranılsın, boya tam anlamıyla homojen bir görüntüde olmayacaktır ve kılcal dalgalanmalar görünecektir. Bunun için boya işleminin ardından pasta ile boyanın üst katmanı çözülerek bu dalgalanmaların giderilmesi sağlanabilir. Ancak bu uygulama hakkında genellikle bilgi ve fikir sahibi olmamamız normal.

Pastanın bizi ilgilendiren kısmı ise daha çok araç üzerindeki ufak çizikler ve deformasyonlar. Zaman içerisinde araç yıkanırken kullanılan fırçaların yarattığı tahribat, güneşin matlaştırması ve minik çakılların oluşturduğu çizikler gibi nedenlerle aracın rengi ilk gününden oldukça farklı bir hal alır. İşte bu durumlarda da aracı baştan başa boyatmak yerine pasta işlemi ile boyanın üst katmanının seyreltilip bu deformasyonların giderilmesi ve çiziklerin kapatılabilmesi mümkün olmaktadır.

Cila Nedir?

Cila, hem bir parlatıcı hem de bir koruyucudur. Boya üzerinde görünmeyecek derecede ince ve şeffaf bir katman oluşturmak amacıyla yapılır ve genellikle 3-4 ay süre ile etkilidir. Bu katman hem minik çakıl taşı çizikleri gibi etkilerden boyayı korur, hem de boyanın daha canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Detaylı Bilgi ve Fiyat teklifi almak için aşağıdaki iletişim kanalları ile bize ulaşabilirsiniz.

 Detaylı Bilgi İçin:
0555 888 9727 Whatsapp

0212 598 9727 Telefon

Diğer hizmetlerimiz