WRAP! NEDİR?

Otomobillerin kaporta ve boya yüzeylerinde kullanım sırasında meydana gelebilecek çizik, sürtme, güneş yanığı, taş vurukları ve dolu yağışı sonucunda kaportada göçük oluşmasını ,kimyasal maddeler asit ve kuş pisliklerine karşı orijinal boya yüzeylerinde oluşabilecek boya hasarlarına karşı etkili, araçların stop, far ve iç aksamlarında yüzey koruyucu elastik bir koruma tabakası oluşturan ve temel itibariyle 3(üç) katmandan oluşan, uygulandığı yüzeye zarar vermeden istenildiğinde sökülebilen ,Deniz taşıtlarında ise su temas yüzeyleri ve iç aksamlarda koruyucu olarak kullanılan renklendirilebilir yeni nesil ''Dünyada ilk ve tek '' onarılabilir yüzey koruma kaplama markasıdır.

WRAP aşağıdaki üç katmandan oluşmaktadır.

Tutucu Yüzey

Araç boyalı yüzeyi ile darbe emici tabaka arasındaki kaplamanın uygulandığı yüzeyden sökülebilmesini sağlayan katmandır.

DARBE EMİCİ YÜZEY

Tutucu yüzey üstü ve yüzey koruyucu kat arasına dışarıdan gelebilecek darbeleri önlemek amacıyla uygulanan, alınan darbenin şiddetini yüzeysel olarak dağıtarak araç kaportasının hasar almasını engelleyen özelliklere sahip darbe emici özellikli katmandır.

HASAR KARŞILAMA YÜZEYİ

Darbe emici yüzeyin üstünde uygulanan, aldığı hasarı ilk olarak karşılayan ve darbe emici tabakaya ileten, darbe emici tabakayı çizilmelere karşı koruyan, kaplamanın en üst katındaki uygulamadır.

http://wrapturkiye.com/wp-content/uploads/2017/12/katman_grafik-512x512.jpg

WRAP! ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

WRAP! Basic

Motorlu Kara ve Deniz taşıtlarında istenildiğine renkli uygulabilen sadece görsellik amaçlayan ve basit yüzey çizik oluşmasına karşı dirençli,sökülebilir ve onarılabilir.Aracın orijinal boyasının dış etkenlerden korunmasını sağlayan 550 mikron kalınlığındaki uygulama çeşididir.

WRAP! Strong

Motorlu ve Kara taşıtlarında istenildiğine renkli uygulabilen 2 mikron kalınlığındaki taş,cisim ve dolu yağışı'na karşı kaporta yüzeylerinde göçük oluşmasını engelleyen darbe emici bir tabakaya sahip,kaplanan yüzeyi dış etkenler sonucu oluşabilecek çizik ve sürtme hasarlarından koruyan 850 mikron kalınlığındaki uygulama çeşididir.

BENZERİ ÜRÜNLERDEN FARKLILIKLARI / AVANTAJLARI

 • Darbe koruyucu özelliği

 • Araç orijinal görünümünü etkilememesi

 • İstenilen özel renklerde uygulanabilirliği

 • Basınçlı yıkamada soyulmaması

 • UV ışınlarına yüksek direnç göstermesi ve renk değişimi olmaması

 • Kimyasal direnç

 • Isı Aralığı -20 , +80 Santigrat derece

 • Yüzey sürtme ve çiziklerinde zımpara-pasta-polisaj yapılarak onarılabilme

 • İstenildiğinde yüzeye zarar vermeden sökülebilme

 • Hasar etkisini azaltma***

NOT:(***)Hasar etkisini azaltma sadece 850 mikron uygulamalar için geçerlidir.Bu uygulama 3 katmandan oluştuğu için aradaki darbe emici katman hasarın şiddetini azaltarak yüzeye eşit şekilde dağılımı sağlar.

WRAP! Uygulama Alanları

    1. Motorlu Kara Taşıtları

 • Araçların dış etken ve doğal olaylar sonucunda dolu,taş ve cisim çarpması,kullanım veya park halinde sürtmeye bağlı çizik ve sürtme hasarları oluşumunu engelleme
 • Araç iç plastik aksamlarında yüzey kaplama ve renklendirme
 • Matlaşan ve soyulan plastik tavan ve cam sıyırıcılarının kaplanması
 • Jant Renklendirme ve Kaplama

    2. Deniz Taşıtları

 • İç mekan ıslak yüzeyler(Kaydırmaz zemin)
 • Araç iç plastik aksamlarında yüzey kaplama ve renklendirme
 • Su Temas Yüzeyleri

PİYASADA BULUNAN MEVCUT UYGULAMALAR

   1.Vinil ve Plastik, Folyo kaplama filmleri:

 • Uygulandığı yüzeyden zaman geçtikçe çıkmama ve yüzeye yapışması riski, UV ışınları nedeniyle sararma ve araç rengini farklı gösterme,mat yüzey oluşu ve aracın orijinal görünümünün kaybolması, sürtme ve çizik hasararına karşı dayanıksız oluşu, basınçlı suda soyulması, hasar olması durumunda kaplamanın yenilenmesi zorunluluğu, darbe mukavemet direncinin olmaması.

   2.Sıvı kauçuk kaplama;

 • Bu uygulamada yüzey mat, basınçlı su ile yıkamada direnç düşük çizilmesi durumunda parça üzerindeki kaplamanın yenilenmesi zorunluluğu, kimyasal direnç ve dış dayanım koşullarının zayıf olması

   3.Seramik Kaplama;

 • Seramik kaplama uygulaması ilk duyulduğunda araçlarda çizik ve benzeri hasarları giderebilecek, fiziki bir katman oluşturduğu algısı yaratan bir ürün olsa bile temel itibariyle maksimum 50 ml'lik bir üründür. Mevcut miktara bakıldığında bu oranda bir ürünün aracın boyalı yüzeylerini kaplaması teknik olarak mümkün değildir. Seramik Kaplama uygulaması sadece aracın mevcut verniği ile kimyasal reaksiyona girerek daha sert hale gelmesini sağlayarak çizilme direncinin artmasıdır.

HEDEFİMİZ

Motorlu Kara ve Deniz Taşıtlarının kullanım,doğal olaylar ve dış etkenler sonucu oluşabilecek hasarlarını engellemek ve orijinalliklerini korumak amacıyla geliştirmiş olduğumuz WRAP! ''Yeni Nesil Kaplama''nın müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak en doğru ürün olduğu düşüncesi ,önceki kaplama ürünleri ile karşılaştırıldığında ki üstünlükleri ve müşteriye sağladığı avantajları nedeniyle her bir motorlu taşıt sahibinin aracını kaplamaktır. Özellikle kara taşıtlarında meydana gelebilecek kullanım veya park halinde olabilecek çizik, sıyrık ve sürtme ,dolu yağışı sonrasında kaportada oluşan göçükler nedeniyle sigorta kasko poliçesi olmayan araç sahiplerinin yüksek ücretler ödeyebileceği hasar maliyetlerinin önüne geçmek ayrıca hasarları onarılmış olsa bile aracın ikinci el satışında herbir boyanan parça için değer kaybına uğraması sonucunda aracın değerinin altına satılmasına sebep olacaktır.

Kasko poliçesi olan araçlarda ise hasar olması durumunda açılan herbir hasar dosyası için TRAMER Trafik Bilgi Merkezinde araca ilişkin hasar kaydı oluşacak ve yine aracın ikinci el olarak satışa çıkması durumunda hasar dosyası ve tutarına göre ayrıca bir değer kaybı olacak, bir sonraki poliçe döneminde ise sigortalı hasarsızlık indiriminin bozulması nedeniyle indirim alamadığı gibi riskli müşteri grubunda gözükerek ödemiş olduğu kasko poliçe fiyatı ciddi oranda artış gösterecektir.

Bu doğrultuda amacımız; Müşteri beklentilerini en iyi karşılayan WRAP Basıc ve Strong ürünlerinin Sektörde kullanılan ürünlerin tamamında olan özellikleri taşıması farklı olarak ise darbe emilim özelliği sayesinde kaportada göçük oluşumunu engellemesi, Orijinal boya yüzeyini dış etkenlere karşı koruması, tamamıyla hasarlanması veya müşteri isteği dışında sökülmesi hariç uzun yıllar kullanım kolaylığı, yüksek UV dayanımı sayesinde rengini yıllarca muhafaza etmesi, yüzey tabakasında olabilecek çizik ve sıyrıkların zımpara ve pasta yapılarak onarılabilir olması gibi avantajları nedeniyle müşterilerimizin tüm kaplama ihtiyaçlarını karşılamaktır.